Podkasty, czyli co mi w uszach gada

We wpisie dotyczącym spędzania przeze mnie czasu na świeżym powietrzu (co związane jest z nieustającą potrzebą spalania nadmiaru zgromadzonych kalorii) wspomniałem Wam o podkastach - audycjach, które, poza audiobookami, umilają mi każdą wolną chwilę pod gołym niebem. Zebrałem poniżej niektóre z nich, wraz z krótkim ich opisem. Z góry ostrzegam, że większość z nich będzie przydatna jedynie fanom Apple'a, a kolejność podkastów na liście nie jest przypadkowa.

Podkasty ukazujące się w miarę cyklicznie

Yes Was Podcast - mój najbardziej ulubiony podkast, wysłuchałem jego bodaj wszystkich z ponad dwustu odcinków. Głównie o sprzęcie Apple'a, chociaż prowadzący mają luźny stosunek do nadgryzionego jabłka, a jeden z nich odgraża się, że przejdzie na telefon z Androidem 😀 Dobrze się słucha chłopaków!

Bo czemu nie? - jedno z moich ostatnich odkryć. Re-we-la-cja. Poza sprzętem Apple'a jest dużo o organizacji czasu, czyli o moim koniku. Przy niejednym odcinku pomyślałem sobie: "To o mnie! Też tak mam!".

MacGadka - o Apple'u z dużą dawką fachowości. Jak ktoś lubi słuchać o specyfikacji sprzętu, to chłopaki mają dar do interesujących rozpraw.

MacPodcast - właśnie moja ulubiona aplikacja do słuchania podkastów na iOS, czyli Castro, poinformowała mnie dzisiaj o nowym odcinku MacPodcast'u, zatytułowanym "Top 10 aplikacji iOS".

Skonfigurowani - niedawno odkryty, sporo o Apple. A że prowadzący używają kombajnu do GTD, Things, to tym bardziej ich lubię!

Nadgryzieni - pierwszy podkast o Apple, do którego dotarłem. Słucham od samego początku mojej przygody z jabłkiem, czyli prawie od 8 lat. Chociaż ostatnio ukazuje się rzadziej i w niepełnej obsadzie, słucham tak samo chętnie jak kiedyś, bo to kawał dobrej roboty (chłopaki mają wiedzę o sprzęcie z Cupertino).

Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - kto nie zna  Michała Szafrańskiego, ręka do góry! Aha, wszyscy znają.

Rzadko, ale wciąż na nie czekam

Diabelskie Ustrojstwa - MacKozer to ziomek z Łodzi, od niedawna programista na iOS. Podkast ciekawy, ale ostatni odcinek ukazał się niestety bardzo dawno, bo rok temu. Czekam, bo Krystian ma sporą wiedzę o Apple.

Pear 2 Pear - O jabłkowej technologii, fajne chłopaki.
MyApple Weekly - Kiedyś podkast w wersji codziennej. Teraz miał być wydawany regularnie co tydzień, w soboty, w sam raz jako towarzysz przy sprzątaniu. Zamiast soboty, nierzadko pojawia się na początku tygodnia, niestety mam wrażenie, że coraz bardziej na siłę. Ale wciąż czekam na jego lepsze czasy.

A teraz zachęcam do słuchania!Komentarze

  1. Ja staram się łączyć przyjemne z pożytecznym i słucham podcastów w języku angielski. Mój ulubiony: http://freakonomics.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz